Sopron jelképe, a Tűztorony
A gimnázium Gróf Széchenyi Istvánról, a Legnagyobb Magyarról kapta a nevét 1922-ben. A iskolát 1850-ben reáltanodaként nyitották meg, majd később főreál iskola lett belőle. 1964-ig fiúiskola volt, majd lányok is látogathatták.
Ma már nem csak reál, hanem humán képzés is van az iskolában, és a gimnázium hat- és négyosztályos.

