Oldalak

2012. november 3., szombat

Az iskolánk

A flammula tagjai a soproni Széchenyi István Gimnáziumba járnak. Sopron a hűség és a szabadság városa és Magyarországon Budapest után a legtöbb műemlékkel rendelkező város.


Sopron jelképe, a Tűztorony



 A gimnázium Gróf Széchenyi Istvánról, a Legnagyobb Magyarról kapta a nevét 1922-ben. A iskolát 1850-ben reáltanodaként nyitották meg, majd később főreál iskola lett belőle. 1964-ig fiúiskola volt, majd lányok is látogathatták.
 Ma már nem csak reál, hanem humán képzés is van az iskolában, és a gimnázium hat- és négyosztályos.





Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése